להתקשרות מהירה
קבל/י עידכונים כל פעם שאעדכן את הבלוג שלי בפוסט חדש.

דף הבית>>פרסומים>>עיתונות>>תערוכה על השואה במינסק

עיתונות

תערוכה על השואה במינסק - בלארוס        
תערוכת הצייר והגרפיקאי היהודי מרק זיטניצקי שהייתה פתוחה יותר מחודש ימים ב "בית
רוסיה הלבנה", מינסק. זכתה לביקורת חיובית בעיתונות הבילורוסית. הצייר מרק זיטניצקי - שיותר ממאה תמונות שלו מילאו את קירותיו של אחד האולמות הגדולים במינסק, הציג בעיקר יצירותיו מהווי היהודי וגילם בתוכן את הטרגדיה של העם היהודי בימי השואה.

התערוכה נערכה ע"י אגודת האמנים הבילורוסית במינסק, והיא הקיפה את יצירותיו של האמן היהודי, שמכחולו מצטיין גם בחוש סטירי ובחוש פוליטי, [ב-]תקופה של שלושים שנות חייו האמנותיים. האמן החוגג עתה את יובלו ה-60 וכן יובלו ה-30 של עבודתו האמנותית, מוקיע במכחולו את הכובש הגרמני בימי
מלחמת העולם הראשונה, דהיינו בשנת 1918, שבאותם הימים רבים ראו בו, בגרמני לא כובש כי אם גואל ...

מקום מאוד מכובד הקצה הצייר ליצירותיו על שנות השואה, תמונות שהשאירו רושם עז וכביר על המבקרים הרבים שנהרו במשך חודש לתערוכה. בין התמונות שזכו לביקורת חיובית מאוד נמנות "מנהל-חשבון המוות - אייכמן", "יהודי הגטו" "הנידונים למוות" ... תמונה אחת בשם "החיים מוכרחים להימשך" המראה ילד בן שנתיים המשחק בתרמילים של הכדורים שרצחו את הוריו.

לנעילה החגיגית של התערוכה באו ראשי המפלגה, ראש העיר וחברי המועצה של מינסק שקידמו בברכה את הצייר על שאינו נותן לשכוח ולהשכיח את מה שעוללו הגרמנים לעם היהודי ולאנושות כולה וכן ברכו את האמן ליובלו ה-30 של עבודתו הפוריה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות

מתוך אתר נח זבולוני - חצי מאה של עיתונות ירושלמית

אנו מודים למשפחת זבולוני על הרשות לפרסם קטעי עיתונות של אבי המשפחה העיתונאי נח זבולוני ז"ל
לדף הקודםלדף הבא
RSS